Wiosenne „porządki”

0

No i zaczęło się! W kronice zdarzeń ruszył sezon „ogrodniczy”, dlatego już teraz przestrzegamy o zabezpieczenie wszelkich sprzętów, niezbędnych przy wiosennych porządkach w ogrodzie, warsztacie i domu. Warto wziąć do serca tę radę. Dlaczego? Oto odpowiedź:
W ostatnią kwietniową sobotę, nieznany dotąd złodziej, włamał się do domu letniskowego w gm. Działoszyce. Wyniósł stamtąd węża ogrodowego długości 30 m, dwie skrzynki z narzędziami podręcznymi oraz ręczny opryskiwacz. Całość była warta około 250 złotych, o czym poinformowała 52-letnia zgłaszająca.
Podczas majowego długiego weekendu z nieogrodzonej działki rolnej w Kazimierzy Małej zniknęło 200 sadzonek drzewek owocowych, w głównej mierze jabłoni. Tu straty były jeszcze większe, bo oszacowano je na 2.400zł.
Straty odnotowali też właściciele budynku gospodarczego w gminie Opatowiec. Podczas ich nieobecności (również w trakcie majowych świąt) ktoś włamał się do położonego na ich posesji budynku i wyniósł narzędzia na kwotę około 2000zł. Zginęła m.in. szlifierka kątowa, dwie piły spalinowe do drewna, jedna do żywopłotu, a nawet metalowe taczki.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com