Wieczorna akcja policji zakończona sukcesem

0

W nocy z soboty na niedzielę buscy policjanci poszukiwali zaginionego, 58 – letniego mieszkańca gminy Busko-Zdrój. Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski, rzecznik KPP w Busku-Zdroju, rozgniewany mężczyzna tuż po kłótni rodzinnej wyszedł z domu mówiąc, że widzą się ostatni raz.

11 marca w sobotni wieczór, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju został powiadomiony o zaginięciu 58 – letniego mężczyzny. Ze wstępnych rozmów wynikło, że zaraz po rodzinnej kłótni mężczyzna udał się w kierunku pobliskiego lasu. Rodzinie nie udało się zatrzymać 58 – latka. Początkowo krewni szukali desperata na własną rękę. Kiedy nie udało się dotrzeć do zaginionego, poprosili o pomoc Policję.

– Do poszukiwań zaangażowaliśmy wszystkie policyjne patrole. Pomagali również strażacy, użyto kamery termowizyjnej oraz ściągnięto dwa psy tropiące. Z pomocą przybył nawet  przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przeszukano okoliczne pola, lasy, przystanki komunikacji publicznej, pytano w pobliskich szpitalach. Nikt nie wiedział co się dzieje z zaginionym – informuje rzecznik KPP w Busku-Zdroju.

Przełom w sprawie nastąpił po około dwóch godzinach poszukiwań. Policjanci patrolujący okolice Buska – Zdroju, zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał  zaginionego. Kiedy wylegitymowali go, okazało się, że jest to zaginiony desperat. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przewiozła go do specjalistycznego szpitala.   

– Zaangażowanie policjantów i innych służb ratunkowych doprowadziło do odnalezienia zaginionego. W tego typu zdarzeniach bardzo ważne jest jak najszybsze powiadomienie służb ratunkowych. Natychmiastowe rozpoczęcie poszukiwań zwiększa szanse odnalezienia osoby zaginionej – dodaje Tomasz Piwowarski. M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com