Widział nietrzeźwego za kierownicą, powiadomił policjantów

0

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Buska – Zdroju, który dziś rano zadzwonił na telefon alarmowy. Zgłaszający widząc siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyznę, którego wygląd i zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy, wyłączył silnik i zabrał kluczyki, a następnie niezwłocznie powiadomił Policję. W trakcie badania stanu trzeźwości mężczyzny siedzącego w pojeździe okazało się, że w organizmie ma ponad 1,2 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

policja3

Dziś rano do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący uderzył w barierkę odgradzającą jezdnię od chodnika. Ma miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Tam, na jednej z buskich ulic mundurowi zastali oparte o wysoki krawężnik osobowe audi. Za kierownicą pojazdu spał 34 – latek. Po obudzeniu go przez mundurowych, nie bardzo pamiętał co się z nim działo. Załoga karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia drogowego, u mężczyzny nie stwierdziła obrażeń. Podczas badania stanu trzeźwości wyjaśniła się możliwa przyczyna zaśnięcia za kierownicą. W organizmie 34 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju, policjanci stwierdzili ponad 1,2 promila alkoholu. Pytany o prawo jazdy mężczyzna oświadczył, że zostało zatrzymane przez policjantów na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

policja2Na słowa uznania zasługuje postawa, jaką wykazał się zgłaszający. Widząc siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyznę, którego wygląd i zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy, niezwłocznie powiadomił Policję i służby ratunkowe.policja1Pamiętajmy!
Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem.
Za kierowaniem samochodem po alkoholu, 34 – letniemu mieszkańcowi Buska – Zdroju grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat. Odpowie również na spowodowanie zdarzenia drogowego i uszkodzenie bariery ochronnej.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz