Wełecz: Kolizja busa z osobówką

0

W czwartek, 17 maja ok. godz. 16.30 na drodze wojewódzkiej nr 767 relacji Busko-Pińczów doszło do kolizji dwóch aut – osobowego busa marki mercedes oraz volkswagena polo.

– Z naszych ustaleń wynika, że kierowca busa, jadąc od strony Pińczowa i skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo na kierowcy samochodu osobowego. Jego decyzja skutkowała zderzeniem obydwóch aut – relacjonuje Tomasz Piwowarski, z KPP w Busku-Zdroju.

69-letni kierowca busa jechał sam, natomiast w „osobówce” oprócz  70-letniego kierowcy znajdowała się jeszcze 64-letnia pasażerka. Jak dodaje rzecznik buskich stróżów prawa, żadna z osób nie odniosła obrażeń w wyniku zderzenia pojazdów, a tę drogową sytuację policja zakwalifikowała jako kolizję.

Jako, że sytuacja wydarzyła się na skrzyżowaniu (drogi wojewódzkiej z trasą prowadzącą do Wełcza oraz do Nowego Folwarku), a jeden z pojazdów tarasował pas jezdni, ruchem kierowali policjanci buskiej „drogówki”. Utrudnienia trwały ok. godzinę.

Spoglądając na rozbite samochody oraz warunki pogodowe i drogowe, jakie panowały tego dnia, zderzenie i tak okazało się łaskawe w skutkach. /k/

Udostępnij.

Dodaj komentarz