W Wislicy zdemolował samochód. Straty sięgają 5 tysięcy złotych

5

Wczoraj, 19 listopada buscy kryminalni zatrzymali 20–latka, którego podejrzewają o zniszczenie samochodu. Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy, na jednej z ulic w Wiślicy. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 

W niedzielę w nocy, na jednej z ulic w Wiślicy doszło do zniszczenia zaparkowanego samochodu. Przed północą mieszkaniec tej miejscowości usłyszał hałas dochodzący z ulicy. Kiedy wyszedł przed dom, zauważył jak mężczyzna kopiąc i uderzając drewnianym kijem niszczy zaparkowanego Hyundaia. Kiedy wandal zauważył zgłaszającego, szybko uciekł, ale po chwili ponownie wrócił. Wtedy pomiędzy 47–letnim zgłaszającym, a nieznajomym mężczyzną wywiązała się awantura. W tym momencie na miejscu pojawili się kryminalni z buskiej komendy, na widok których młodszy z mężczyzn próbował uciec. Po chwili został zatrzymany. Był to 20–letni mieszkaniec gminy Wiślica. Właściciel pojazdu oszacował koszty naprawy na kwotę około 5000 zł.

Nastolatek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 20-latka, śledczy będą wyjaśniać co kierowało jego zachowaniem.

Za uszkodzenie mienia ustawodawca przewiedział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

5 komentarzy

Dodaj komentarz