W weekend rusza piłkarska wiosna

0

Piłka nożna

Idzie wiosna, to widać, słychać i czuć. Nie tylko przyroda budzi się powoli do życia, ale i aktywniejszy tryb prowadzą piłkarze wszystkich lig, którzy już przed kilkoma tygodniami rozpoczęli przygotowania do piłkarskiej wiosny. Na tę kalendarzową, będziemy musieli poczekać do 21 marca, ale wcześniej zaczną już piłkarze. Pierwsze spotkania naszych ponidziańskich zespołów rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę.

Nasi czwartoligowcy – TS Nida Pińczów i MKS Zdrój Busko rozegrają mecze o godzinie 14.00. TS Nida Pińczów podejmie przy ul. Pałęki  zawodników z Jędrzejowa, natomiast busczanie wiosnę rozpoczną meczem na wyjeździe, z zespołem Moravia Morawica.

W kolejnym tygodniu (18 marca) startują rozgrywki klasy okręgowej. Zatem na naszych boiskach zrobi się jeszcze większy ruch. Sparta Kazimierza Wielka podejmować będzie Zenit Chmielnik u siebie (mecz o godz. 14.00). Na swoim boisku drugą rundę tego sezonu rozpocznie także Piast Stopnica, który podejmie zespół z Suchedniowa.

Z kolei na rozgrywki A-klasowe (Nidzica Dobiesławice, Gród Wiślica, Wisła Nowy Korczyn, Zorza Tempo Pacanów) i B-klasowe (Victoria Skalbmierz, Strzelec Chroberz, Vitalpol Solec-Zdrój, LZS Czarnocin, GKS Imielno) będziemy musieli poczekać do końca miesiąca. 31 marca przewidziano pierwsze mecze tych lig.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com