W Solcu – Zdroju zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

0

Dzisiaj (24 sierpnia )policjanci z komisariatu w Solcu – Zdroju zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Również na terenie gminy Nowy Korczyn stróże prawa zabezpieczyli 10 krzaków w różnej fazie wzrostu. Śledczy będą wyjaśniać, kto jest właścicielem zabronionych roślin.

konopie1

Soleccy policjanci uzyskali informację, że w gminie Nowy Korczyn znajduje się uprawa konopi indyjskich. Dziś w nocy zweryfikowali posiadane informacje i pojechali w miejsce gdzie rosły krzaki zabronionej rośliny. Na miejscu zauważyli 10 krzewów wyglądem i charakterystycznym zapachem przypominających konopie indyjskie. Rośliny znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Najmniejsza miała ponad 50 cm długości, najwyższa osiągnęła długość ponad 2 metry.

konopie2

Wstępne badanie testerem potwierdziło, że są to konopie inne niż włókniste. Zabezpieczone rośliny zostały przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, skąd trafią do policyjnego laboratorium. Zlikwidowanie uprawy zapobiegło trafieniu na rynek narkotyków wytwarzanych z tej rośliny.

konopie3

Śledczy będą wyjaśniać, kto jest właścicielem uprawy. Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to krzewy konopi innych niż włókniste, to za przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz