W Kazimierzy awansowało 25 funkcjonariuszy

0

20 lipca kazimierscy policjanci obchodzili swoje święto. Z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Piotrem Wrześniewskim wręczyli funkcjonariuszom odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystościach oprócz policjantów, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, duchowieństwa i instytucji współpracujących z Policją, a także pracownicy kazimierskiej komendy.

Uroczyste obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości – podkom. Piotra Kota, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach insp. Dariuszowi Augustyniakowi. Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które przekazywali Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oraz Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Piotr Wrześniewski. W ramach obchodów Święta Policji łącznie awansowało 25 funkcjonariuszy.

Święto policji w Kazimierzy Wielkiej (1)

Srebrnym medalem ,,Za Długoletnią Służbę’’ Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył asp. szt. Roberta Kozińskiego. Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak nadał ,,Brązową Odznakę Zasłużony Policjant” st. asp. Waldemarowi Noconiowi.

W uroczystościach udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, duchowieństwa i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa, oraz policjanci i pracownicy cywilni.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, a także przedstawiciele władz lokalnych, skierowali do kazimierskich policjantek i policjantów swoje podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm. Nie zabrakło również życzeń pomyślności i sukcesów w dalszej służbie. Podczas uroczystości modlitwę w intencji policjantów i policjantek do ich patrona św. Michała odmówił kapelan ks. Marian Fatyga.

 

Poniżej przedstawiamy Wam drodzy Czytelnicy listę mianowanych policjantów.

aspirant sztabowy – Górak Piotr

starszy aspirant – Dragan Grzegorz, Gącik Wojciech, Kaleta Rafał, Paś Rafał, Stolarski Marcin

aspirant – Grzybczyk Michał, Kurczyna Dariusz,

młodszy aspirant – Fudala Sławomir, Grębosz Krzysztof, Janicki Adam, Ramęda Magdalena, Szastak Daniel

sierżant sztabowy – Bober Rafał, Buski Michał, Cichy Monika, Cugowski Marcin, Haruza Piotr

starszy sierżant – Grzywa Piotr, Rząsa Rafał, Stasik Lidia

sierżant – Kupiec Kinga, Misiaszek Tomasz, Mystek Łukasz

starszy posterunkowy – Darmoń Tomasz

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz