W Kargowie zapalił się drewniany bydynek

0

17 grudnia, około godziny 23.15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju wpłynęła informacja o pożarze niezamieszkałego budynku w miejscowości Kargów w gminie Busko-Zdrój. Dyżurny do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG PSP z Buska-Zdroju oraz dwie jednostki OSP z Tucząp i Kargowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej z Kargowa i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęty jest drewniany budynek kryty eternitem, brak zasilania w energię elektryczną. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło pożaru. Po dojeździe kolejnych zastępów tj.: JRG Busko i OSP Tuczępy podano kolejny prąd wody oraz wprowadzono ratowników w aparatach ODO w celu przeszukania pomieszczeń aby wykluczyć obecność osób postronnych, jednocześnie oddymiając pomieszczenia.

Po zlokalizowaniu pożaru dokonano częściowej rozbiórki stropu i dachu z równoczesnym dogaszaniem nadpalonych drewnianych elementów konstrukcji budynku. Przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej lokalizowano pojedyncze zarzewia ognia jednocześnie je gasząc.

KP PSP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz