W Gorysławicach zderzyły się trzy samochody

0

Wczorajszego poranka, 29 sierpnia, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku -Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Gorysławicach (gm. Wiślica) .SAMSUNG DIGITAL CAMERA
– Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, a osoby podróżujące nimi znajdują się poza pojazdami – informuje kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.
SAMSUNG DIGITAL CAMERA

W akcji ratowniczo- gaśniczej brały udział trzy zastępy z JRG Busko oraz dwie jednostki OSP z Wiślicy i Kobylnik. Zablokowany był jeden pas ruchu drogi wojewódzkiej. SAMSUNG DIGITAL CAMERA
– Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym ze skody octavii w postaci założenia kołnierza ortopedycznego, tlenoterapii z jednoczesnym udzieleniem wsparcia psychicznego – relacjonuje kpt. Jarosław Baran.

SAMSUNG DIGITAL CAMERAKolejny etap działań polegał na zakręceniu zaworu zbiornika LPG w samochodzie skoda citigo oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejsce zdarzenia przybył zespół PRM, któremu przekazano osoby uczestniczące w wypadku – dodaje strażak.
Na miejscu pracował także patrol policji.

fot. KP PSP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz