W gminie Michałów wybuchł pożar

0

5 lutego, tuż przed godziną 14, doszło do pożaru konteneru mieszkalnego w miejscowości Tomaszów, w gminie Michałów. Jak informuje Paweł Obważanek – rzecznik PSP w Pińczowie, ze względu na warstwową budowę ścian oraz palną konstrukcję systemu ocieplenia, akcja strażaków była bardzo utrudniona.Tuż po otrzymaniu przez straż zgłoszenia, do zdarzenia natychmiast zadysponowano ciężki samochód gaśniczy z pińczowskiej strażnicy oraz jednostkę OSP z terenu gminy Michałów. Pożarem objęty był budynek kontenerowy z przeznaczeniem na lokal mieszkalny, zaś użytkownikiem budynku był 69- letni mężczyzna, który w chwili wybuchu pożaru na szczęscie przebywał poza lokalem i nie odniósł żadnych obrażeń.

pożar budynku

– Strażacy tuż po zabezpieczeniu miejsca działań, przystąpili do akcji gaśniczej. Z uwagi na charakter pożaru konieczne były prace rozbiórkowe części ścian zewnętrznych budynku. Po zakończeniu akcji gaśniczej, pomieszczenia budynku zostały sprawdzone na obecność trujących gazów oraz kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia – relacjonuje rzecznik.

pożar budynku2

Jak dodaje, w zdarzeniu w znacznym stopniu spaleniu uległa palna konstrukcja ścian zewnętrznych oraz elementy systemu ocieplenia budynku.

Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być nieprawidłowe zainstalowanie pieca wolnostojącego wraz z przewodem kominowym.

Udostępnij.

Dodaj komentarz