W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

0

Policjant z pińczowskiej komendy w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.  Jak się okazało, 41- letni mężczyzna miał  w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21. Policjant z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie jadąc swoim samochodem jedną z ulic, zauważył jadące za nim BMW i dziwnie zachowującego się kierowcę. Samochód wytracał prędkość, a następnie przyśpieszał. Kilka razy podejmował próbę minięcia pojazdu, którym jechał funkcjonariusz. W związku z tym policjant po zatrzymaniu się na stacji benzynowej, na której zaparkowało również BMW  podjął czynności zmierzające do udaremnienia kierowcy dalszej jazdy. O tej sytuacji poinformował dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechali mundurowi  i okazało się, że kierujący BMW to 41 letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego, który w swoim organizmie miał prawie dwa promile alkoholu.

Szybka reakcja policjanta oraz jego czujność prawdopodobnie zapobiegły tragedii, do której mogło dojść, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne panujące wczoraj na drodze.

Opr. IBG
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com