W Busku powstało nowe stowarzyszenie

2

„Nasz Region Ponidzie” taką nazwę nosi nowe stowarzyszenie, które 7 kwietnia w Busku-Zdroju, oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Jak informuje Kamil Oliwkiewicz – prezes organizacji, stowarzyszenie to oddolna inicjatywa grupy osób, którym nie jest obojętny los ludzi, a tym bardziej sytuacja regionu Ponidzia.

Jak już informowaliśmy, Stowarzyszenie „Nasz Region Ponidzie” będzie zajmować się  głównie działalnością społeczną.

–  Chcemy pomagać osobom niepełnosprawnym, wykluczonym społecznie. Organizacja skupia ludzi, którzy aktywnie włączają się w działania na rzecz rozwoju oraz poprawy jakości życia, usług i dostępu do nowoczesności jak np. pomoc prawna – podkreśla prezes.

Stowarzyszenie obecnie zrzesza 20 członków. Kamil Oliwkiwicz jest prezesem, Marcin Woch – wiceprezesem zaś  Janusz Służalski  pełni funkcję sekretarza Stowarzyszenie „Nasz Region Ponidzie”.

Jak poinformował nas Kamil Oliwkiewicz, ludzi, którzy wymagają pomocy na Ponidziu jest bardzo dużo. Jednym z. nich jest pan Artur Miodek – mieszkaniec Szańca, który od kilkudziesięciu lat nie może swobodnie się poruszać.

Jak dodaje prezes stowarzyszenia jednym z pierwszych zadań stowarzyszenia „Nasz Region Ponidzie”…więcej czytaj w  papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia (Nr 16/1187)

Udostępnij.

2 komentarze

  1. Żeby miało jakieś szanse zaistnieć Stowarzyszenie, to jego niepełnosprawny pan prezes o nie wysokim wzroście co już mi się źle kojarzy, musi dawać dobry przykład a jak widzę że kurdupel zostawia jak świnia przy kasie w supermarkecie (bo mu się nie chce odnosić) produkty które nabrał a potem się rozmyślił to dziękuje…

Dodaj komentarz