W Busku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań!

0

Już w najbliższą środę, 18 lipca w Busku-Zdroju, mieszkanki województwa świętokrzyskiego, będą mogły bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne. Mobilny Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował przed Szpitalem Uzdrowiskowym „Krystyna” oraz przy sanatorium „Włókniarz” w Busku – Zdroju.

Jak informuje Izabela Opalińska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

– Badania będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Cytobus będzie stacjonował przed Szpitalem Uzdrowiskowym „Krystyna” od 10.00 do 13.00, natomiast od godziny 13.30 do 16.00 – przed Sanatorium „Włókniarz”.

Każda pani, która wykona cytologię w ramach tego programu, otrzyma kobiece upominki. Rejestracja pod numerem telefonu: 609 990 033.

Przypomnijmy, że Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim” i przyjeżdża na życzenie pań do ich miejsca pracy lub zamieszkania. Ponadto w specjalistycznym pojeździe mieści się tzw. gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny oraz niezbędne wyposażenie. Dodatkowo w cytobusie została stworzona wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła przygotować do badania. Cytobus jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu. 

????????????????????????????????????

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com