VI Puchar Polski w Piłce Błotnej

0

Błotnowola stała się w świętokrzyskim jedynym ośrodkiem, gdzie rozgrywa się turnieje w oryginalnej dyscyplinie sportowej – piłce błotnej. Są to mecze piłkarskie na specjalnie przygotowanym boisku z bardzo rozmiękłą murawą (boisko o wymiarach 60 x 30 metrów z błotnistą mazią).piłka błotna7Prekursorem w Polsce regularnych rozgrywek jest Zbigniew Masternak – pochodzący z Piórkowa koło Opatowa, literat, podróżnik zafascynowany tą dyscypliną, którą widział w krajach Europu i w Ameryce.
piłka błotna1
Za sprawą marszałka województwa Adama Jarubasa, którego przekonał do tej nietypowej w naszym kraju dyscypliny p. Masternak, sześć lat temu właśnie w Błotnowoli, rodzinnej miejscowości marszałka, odbył się pierwszy turniej mistrzowski, w którym udział wzięły wszystkie czołowe zespoły uprawiający ten sport błotny.
piłka błotna6Nawet wówczas sam marszałek zagrał w zespole Błotnowoli tonąc w pogoni za piłką w błotnistej mazi. Pomysł chwycił i cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.
piłka błotna2
Od tego momentu co roku odbywają się tu turnieje rangi mistrzowskiej. W roku bieżący odbył się on po raz szósty i grały drużyny BKP Rakovia Gepard Rakówka, BKS Roztocze Krasnobród, Zorro Piestrzec, OSP Kargów, Fasolex All Stars Brzostków, Błotne Orły Błotnowola oraz debiutanci – Szybcy i Wściekli Cieszkowy, Wolni Strzelcy Nowy Korczyn. VI Puchar Polski wygrała Rakovia Gepard, drugie miejsce wywalczyło Roztocze Krasnobród, a trzeci był zespół OSP Kargów, który otrzymał także Nagrodę Fair Play 2017.

piłka błotna4Najlepszym bramkarzem został wybrany Sebastian Czaplicki, królem strzelców Dawid Trzeźwiński. Spotkania jak co roku obserwował i kibicował grającym zespołom sam marszałek Adam Jarubas razem z bratem Krystianem posłem na sejm RP i liczną grupą kibiców. Organizatorami rozgrywek byli: Stowarzyszenie „Nasze Powiśle” z Brzostkowia oraz OSP Błotnowola.

piłka błotna3
Patronat honorowy nad turniejem sprawowali Adam Jarubas – marszałek województwa, Krzysztof Gajek – radny Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Paweł Zagaja – wójt gminy Nowy Korczyn.

/Rob/

Udostępnij.

Dodaj komentarz