Zablokowana droga wojewódzka w Sancygniowie (aktualizacja)

0

Pełna obsada pińczowskiej straży pożarnej oraz ochotnicy z terenu gmin Michałów i Działoszyce wzięli udział w akcji ratowniczej na drodze wojewódzkiej nr 768 w Sancygniowie. Na łuku drogi doszło tam do zderzenia tira i samochodu dostawczego.

Z pierwszych informacji jakie otrzymaliśmy wynikało, że w wypadku udział brały trzy samochody. Jak się później okazało, jeden z nich, a mianowicie ciężarowy daf zdążył zatrzymać się przed miejscem wypadku w ostatnim momencie i w praktyce udziału w wypadku nie brał.

Jak poinformowali nas strażacy, po ich przybyciu na miejsce, a więc około godz. 10.00 droga była całkowicie zablokowana. Ratownicy relacjonowali iż dwa ciągniki siodłowe blokują jezdnię, natomiast samochód dostawczy leży bokiem w rowie. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy.

– Kierujący samochodem ciężarowym marki iveco, jadąc od strony Działoszyc w kierunku Pińczowa, zderzył się na łuku drogi z jadącym z przeciwległego kierunku samochodem man z naczepą. W wyniku zdarzenia 27-latek z mniejszego gabarytowo auta, został zabrany z obrażeniami ciała do pińczowskiego szpitala – powiedział nam Damian Stefaniec, oficer prasowy pińczowskiej komendy policji.

Jak wstępnie ustalono, do zaistniałego zdarzenia w dużym stopniu przyczyniło niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a należy zauważyć, że jezdnia w miejscu zdarzenia była oblodzona.


11:25
Przed chwilą otrzymaliśmy informacje o wypadku z udziałem ciągników siodłowych i samochodu dostawczego w miejscowości Sancygniów, gmina Działoszyce. Na tę chwilę ruch na drodze nr 768 jest całkowicie zablokowany. Wkrótce więcej informacji.

2

/KL/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com