Uwaga! Wypadek w Hajdaszku! Droga relacji Pińczów-Morawica zablokowana.

0

Kilkanaście minut temu, dotarła do naszej redakcji informacja o wypadku w miejscowości Hajdaszek w gminie Kije, w powiecie pińczowskim. Jak poinformował nas jeden z czytelników Tygodnika Ponidzia, prawdopodobnie około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej doszło do wypadku samochodowego. Jak informuje czytelnik w zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy z czego troje osób jest rannych.  Na miejscu pracują jednostki ratownictwa medycznego, straży pożarnej oraz helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego. Wkrótce więcej informacji. 

Aktualizacja: 12.04,2018 godzina 14.00

Jak poinformował nas Paweł Obważanek – rzecznik pińczowskiej straży pożarnej, pojazdy które uczestniczyły w czwartkowym wypadku to samochody osobowe marki daewoo lanos i ford fiesta. Fiestą podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 24 i 32 lata z kolei lanosem jechała kobieta.

– Do wypadku doszło około godziny  12.00. Na miejscu działały dwa zastępy państwowej straży pożarnej oraz ochotnicy z Kij. Wszystkie osoby były poszkodowane , ale przytomne. Strażacy którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Na miejscu pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego i jeden zespół lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował jednego z mężczyzn do szpitala do Kielc. Pozostali zostali przewiezieni do szpitala do Pińczowa – relacjonuje Paweł Obważanek – rzecznik PSP w Pińczowie.

Do zdarzenia prawdopodobnie doszło, gdy prowadzący fiestę,jadący od Kielc chciał wyprzedzić lanosa, który akurat podjął manewr skrętu w lewo (droga na Stawiany).

 

hajdaszek wypadek

hajdaszek2

Udostępnij.

Dodaj komentarz