Uniwersytet pierwszego i trzeciego wieku w Chrobrzu?

0

Taka propozycja padła w poniedziałek, 15 października  podczas chroberskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu. O inicjatywie realizacji tych dwóch projektów przez działaczy ze stowarzyszenia „Beldonek”, które ma siedzibę w Pałacu Wielopolskich, poinformował Adam Ochwanowski – poeta, prozaik, regionalista, od wielu lat związany z Pałacem Wielopolskim w Chrobrzu, pracownik  ZS CKR – człowiek z Ponidzia! Inicjatywa spotkała się z aprobatą Anny Lach – dyrektorki Zespołu Szkół.

Oficjalne i ogólnopolskie obchody dnia nauczyciela odbyły się 14 października. Jednak Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu postanowił uczcić ten dzień w poniedziałek. Z tej okazji dyrekcja placówki zaprosiła m.in. emerytowanych  nauczycieli jak i pracowników niepedagogicznych związanych dawniej zawodowo ze szkołą. Początkowo wszyscy zaproszeni na tę okoliczność goście, mieli okazję obejrzeć przygotowany przez młodzież szkolną – program artystyczno-wokalny, a potem  zaproszeni goście zwiedzili obiekty  szkolne,  w tym  boisko wielofunkcyjne, warsztaty szkolne, nowoczesną pracownię żywienia oraz   zabytkowy Pałac Wielopolskich w Chrobrzu, który  wchodzi w skład Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu.

Jak podkreślił Adam Ochwanowski, takie spotkanie, to doskonała okazja, aby nie tylko powspominać stare dobre czasy, czy celebrować edukacyjne święto, ale i zachęcić emerytów związanych ze szkołą do aktywizacji kulturalnej poprzez działania związane z utworzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poprawiające jakość życia osób starszych  m.in. wyjazdy do teatru, filharmonii, różnego rodzaju prelekcje, czy innego rodzaju zajęcia, jak choćby: nauka obcego języka, czy nauka obsługi komputera… . Podkreślił też, że  zrodził się także pomysł utworzenia Uniwersytetu Pierwszego Wieku – ciekawych i praktycznych zajęć dla…więcej czytaj w papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia.

Udostępnij.

Dodaj komentarz