Ukradł laptopa i schował się w altanie

0

Dziś w nocy pińczowscy policjanci zatrzymali 37 – letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży laptopa. Za taki czyn sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

59 -letniego mieszkańca gminy Złota w środku nocy obudziły dziwne odgłosy dobiegające z podwórza. Kiedy wyjrzał on przez okno zobaczył chodzącego po jego podwórku nieznanego mu mężczyznę. Kiedy właściciel nakazał mężczyźnie opuścić posesję ten wrócił się pod dom i na oczach gospodarza zabrał pozostawiony przed budynkiem laptop wartości kilku tysięcy złotych. Mając ze sobą komputer próbował wyjść, ale nie zdołał sforsować bramy i po chwili i zniknął w przydomowym ogrodzie. Zaniepokojony całym zajściem pokrzywdzony wezwał na miejsce Policję i sam poszedł szukać zbiega. Jego odgłosy dochodziły z ogrodowej altany. Przybyli niedługo potem mundurowi zatrzymali 37 -latka, który ulokował się w altanie. Przy nim znaleźli skradziony chwilę wcześniej laptop. Okazało się, że mężczyzna był nie trzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Pytany o przyczyny swojego działania nie był w stanie nic odpowiedzieć.

Sprawca kradzieży aktualnie trzeźwieje, a policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg całego zdarzenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz