UKRADŁ AUTO … BO CHCIAŁ JECHAĆ PO ALKOHOL

0

Stopniccy policjanci w niedzielę dostali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Pacanów doszło do kradzieży Fiata Cinquecento. Stróże prawa po krótkich poszukiwaniach znaleźli utracony pojazd. Samochód stał zaparkowany obok skrzyżowana. Wkrótce zatrzymali też 31 – latka podejrzewanego o kradzież fiata. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy. Za kradzież samochodu kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.W niedzielny poranek, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że sprzed domu w jednej z miejscowości w gminie Pacanów, ktoś ukradł Fiata Cinquecento. Na miejsce zdarzenia pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Stopnicy. Tam zgłaszający powiedział, że pojazd ostatni raz widział w sobotę późnym popołudniem. Dodał, że w środku były kluczyki oraz dokumenty fiata. 53 – latek o dokonanie tego czynu podejrzewał jednego z mieszkańców tej samej miejscowości. Mundurowi przystąpili do poszukiwań utraconego pojazdu.

stopnica - auto

Przy skrzyżowaniu dróg zauważyli zaparkowany poszukiwany samochód. Fiat Cinquecento był otwarty, w środku nie było kluczyków. Wkrótce zatrzymali też 31 – latka podejrzewanego o kradzież fiata. Podczas zatrzymania był pijany i jechał na rowerze. Policjanci zbadali stan trzeźwości rowerzysty i stwierdzili w jego organizmie 1 promil alkoholu.

Mężczyzna zapytany o powód zabrania Fiata Cinquecento oświadczył, że wziął auto… bo chciał jechać do sklepu po alkohol. Kiedy samochód najprawdopodobniej z powodu awarii odmówił posłuszeństwa, to zostawił go. 31 – latek noc spędził w policyjnej celi. Policjanci skrupulatnie zliczą jego przewinienia, za które odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat, za kradzież, kara może wynieść nawet do 5 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP

Udostępnij.

Dodaj komentarz