Uciekając wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo

0

27-letni mieszkaniec Wyszkowa wykazał się wczoraj ogromnym zaangażowaniem w zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Dzięki niemu współpracujący ze sobą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie i Komendy Miejskiej w Kielcach mogli zatrzymać nietrzeźwego pirata drogowego, któremu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.27-latek jadący drogą wojewódzką relacji Kielce – Pińczów zwrócił uwagę na sposób jazdy kierowcy samochodu Audi, który wyprzedził go tuż przed Włoszczowicami. Po tym manewrze Audi jechało całą szerokością jezdni co wzbudzało podejrzenie, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jak później zeznał wyszkowianin, nie chcąc dopuścić do tragedii, wyprzedził podejrzany pojazd i zaczął wyhamowywać tak aby tamten się zatrzymał. Tak też się stało. Jednak, gdy próbował porozmawiać z nieznajomym kierowcą tamten nagle ruszył i zaczął uciekać. W tej sytuacji 27-latek postanowił jechać za Audi jednocześnie informując o wszystkim stróżów prawa. Ponieważ zdarzenie miało miejsce na granicy powiatów pińczowskiego i kieleckiego na wezwanie odpowiedziały obie jednostki. Zanim policjanci zjawili się na miejscu, uciekający wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, ale nie zamierzał dobrowolnie czekać na przyjazd mundurowych. Niedługo potem przyjechali po niego znajomi i po prostu zabrali go z miejsca zdarzenia.

uciekinier

Jak się okazało, był to 28-letni mieszkaniec gminy Chmielnik. Mundurowi zatrzymali go już w jego domu znajdującym się nieopodal miejsca kolizji. Był nietrzeżwy, a badanie wydychanego przez niego powietrza wykazało ponad 2,6 promila alkoholu.

Podczas dalszych czynności ustalono, że mężczyzna w przeszłości wielokrotnie dopuszczał się różnych wykroczeń drogowych. Jakby tego było mało pod koniec listopada  na terenie Piotrkowa Trybunalskiego również został zatrzymany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Niewątpliwie wczorajsze zachowanie nietrzeźwego mężczyzny oraz jego przeszłość wpłyną na decyzje sądu w tej konkretnej sprawie. Tylko za wczorajszy czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zupełnie odmiennie należy traktować postepowanie mieszkańca Wyszkowa. Nie było mu obojętne bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Mając podejrzenie popełnienia przestępstwa zrobił wszystko aby nie dopuścić do tragedii. Zrobił to w sposób odpowiedzialny i o wszystkim poinformował Policję.

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz