Tutaj ryby zawsze biorą!

0

3 hektarowy staw, 15 stanowisk oraz 2 tony ryb od 7 do nawet 20 kilogramów – tak w skrócie przedstawia się łowisko położone w 40 hektarowym Gospodarstwie Rybackim Stawy w gminie Imielno w powiecie jędrzejowskim. „Stawy” to bardzo ciekawa propozycja np. na wakacyjny wyjazd nie tylko dla wędkarzy, ale i dla całych rodzin. Bowiem każdy, mały czy duży, kobieta czy mężczyzna – znajdzie tu coś dla siebie.

Łowisko we wsi Stawy to idealne miejsce na wędkarską przygodę. W gospodarstwie dla rybaków udostępniony jest m.in. staw z całą infrastrukturą o głębokości od 1,5 do 4 metrów. To w tych stawach pływają ogromne okazy karpia ważące ponad 19 kilogramów. Dodatkowo w łowisku znajduje się duża ilość amurów. Te z kolei ważą od 7 do 15 kilogramów. Dość egzotyczną rybą, którą możemy złowić jest jesiotr.  Dość ciężko go złowić, ale jak już ktoś wygra pojedynek z tym stworem może być z siebie dumny, bowiem  w stawach trafiają się okazy ważące po16 kilogramów, mierzące nawet półtora metra!

Dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w wędkarstwie lub po prostu lubią taką formę rozrywki, a nie posiadają chociażby wędki, Gospodarstwo Rybackie Stawy przygotowało możliwość wypożyczenia takiego sprzętu. Również drobne akcesoria wędkarskie można nabyć tu, na miejscu.  Należy koniecznie zaznaczyć, że jest  to staw „łap i wypuść” –   tzw.  „No kill”. Tylko łowienie sportowe.  Wszystkie ryby tuż po złowieniu i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia  z powrotem wpuszczane są do wody, gdzie rosną dalej. Tylko mniejsze okazy trafiają na stół.

gospodarstwo rybackie stawy (2)

Jak już informowaliśmy, ryby wyhodowane w  Gospodarstwie Rybackim Stawy można zasmakować w restauracji znajdującej się na terenie gospodarstwa. Tu oferowane są przepyszne i oryginalne dania  bazujące na rybach ekologicznie hodowanych w stawach. Ryby de facto dostępne są także w sprzedaży m.in. w trzech punktach w Krakowie. W ofercie znajdują się ryby świeże, wędzone tradycyjnymi metodami oraz rybne przetwory m.in. kotlety mielone, rolady serowe z wędzonymi rybami, pasztety. Co nie oznacza, że w restauracji nie można usiąść i zwyczajnie w świecie, napić się kawy czy piwa.

DCIM103GOPROGOPR1649.

DCIM103GOPROGOPR1649.

Reasumując. Łowisko to idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu, z daleka od miejskiego gwaru. Jest to też miejsce stworzone z myślą o wszystkich tych, których pasją jest wędkarstwo, a jednocześnie chcą mile spędzić czas z całą rodziną lub w gronie znajomych np. przy grillu lub ognisku, chociażby ze względu na możliwość przenocowania oraz zwiedzenia pobliskich – wyjątkowych atrakcji.  M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com