Turniej Wiedzy Pożarniczej

0

Gmina Busko-Zdrój i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, 6 marca przeprowadzili wśród dzieci i młodzieży gminne eliminacje w ramach 40. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.turniej_wiedzy_pozarniczej_2
Eliminacje odbyły się w dwóch grupach: gr. I – klasy I-VI szkół podstawowych, gr. II – klasy VII szkół podstawowych oraz kl. II – III gimnazjum. Do turnieju przystąpiło 36 uczniów z 6 szkół podstawowych i 2 gimnazjów, którzy przez 20 minut pisali test sprawdzający, składający się z 25 pytań.

W pierwszej grupie zwyciężyli: Łukasz Dulik z Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie (I miejsce), Kacper Kochański z Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu (II miejsce), Michał Szydłowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju. W drugiej kategorii na podium stanęli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie: Kamil Skotnicki (I miejsce) i Jakub Farmas (II miejsce) oraz Julia Dybko z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach (III miejsce).

Turniej_wiedzy_pożarniczej_1
Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Marek Lis i Jacek Piotrowski – przedstawiciele KPPSP w Busku-Zdroju oraz Anna Papaj i Włodzimierz Marchewka pracownicy Urzędu Miasta i Gminy.

Opr. UMiG Busko

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com