Trzy zarzuty dla mieszkańca powiatu pińczowskiego

0

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 50 –letniemu mieszkańcowi powiatu pińczowskiego, którego w miniony poniedziałek zatrzymali kryminalni z pińczowskiej jednostki Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie pieniędzy na łączną kwotę 93 tysięcy złotych.

Jak informują świętokrzyscy policjanci, śledczy przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty oszustwa.

– Działając metodą na tzw. „wnuczka” oraz „policjanta” oszukał seniorów z powiatu pińczowskiego, skarżyskiego oraz mieleckego – dodają.

Do takich sytuacji doszło m.in. w maju bieżącego roku. Wówczas 80 –letnia mieszkanka powiatu pińczowskiego przekazała oszustom 20 tysięcy złotych, a 89 –letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego 13 000 złotych. Dodatkowo stróże prawa dotarli do informacji, iż 50 –latek mógł wziąć udział w oszustwie, do którego doszło również w maju bieżącego roku na terenie województwa podkarpackiego. Wtedy to, 87 –letni mieszkaniec powiatu mieleckiego przekazał przestępcom 60 000 złotych – wyliczają funkcjonariusze.

Mężczyzna „wpadł” w ręce kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie w miniony poniedziałek – 2 lipca, zaś 3 lipca sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu  na 2 miesiące.

Policja przypomina, że od dłuższego czasu świętokrzyscy policjanci intensywnie włączają się w  działania na rzecz zapobiegania oszustwom na szkodę osób starszych. Mundurowi prowadzą liczne spotkania profilaktyczne,  podczas których uświadamiają seniorów w jaki sposób działają przestępcy, szkolą pracowników banków, uczestniczą w audycjach radiowych o tematyce ostrzegawczej, realizują profilaktyczne materiały filmowe oraz włączają się we wszystkie działania mając na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów. Mimo tego nadal zdarzają się przypadki oszustw na szkodę osób w podeszłym wieku.  /mg/

Działał na wnuczka i policjanta (1)

Działał na wnuczka i policjanta (2)

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com