Trzech zatrzymanych za narkotyki

0

W ciągu dwóch ostatnich dni pińczowscy kryminalni ujawnili kilkadziesiąt porcji amfetaminy i marihuany oraz uprawę roślin konopi indyjskich. W sprawach zatrzymano trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich ponad to, podejrzewany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem. Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za włamanie dodatkowo do 5 lat.110-66804
Kryminalni prowadzący działania ustalili, że 22 –letni mieszkaniec Pińczowa może posiadać narkotyki. Podjęte w związku z tym czynności sprawiły, że w jego domu znaleziono kilka gramów marihuany i tyle samo amfetaminy oraz przyrządy do ich przygotowywania i zażywania.

110-66803Na tym jednak nie koniec, ponieważ dalsze ustalenia doprowadziły do tego, że policjanci wpadli na trop dwóch innych młodych mężczyzn, którzy na terenie gminy Busko-Zdrój zajmowali się uprawą roślin konopi indyjskich. 20-letni pińczowianin oraz 17-letni mieszkaniec gminy Busko uprawiali konopie w jednej z tamtejszych wsi, najpierw w specjalnie przygotowanym tunelu foliowym, a później w stodole i w polu. Tam policjanci znaleźli 17 krzaków tej rośliny.

110-66802Co ciekawe w trakcie prowadzonych czynności mundurowi natrafili na trop innego przestępstwa, którego mógł dopuścić się 22- latek posiadający w swoim domu narkotyki. Chodzi o dokonane w nocy ze środy na czwartek włamanie do jednego z pińczowskich domów i kradzież pieniędzy. Ustalenia stróżów prawa kierują wszelkie podejrzenia właśnie na osobę 22-latka.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Za posiadanie i uprawę narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za włamanie do lat 5.

Opr. D.S

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz