Trofeum dla gospodarzy

0

Pięć zespołów rywalizowało w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kije, jednak to do graczy z Umianowic trafiło trofeum corocznie przyznawane najlepszemu zespołowi piłkarskiemu w gminie.SONY DSC
Do rozgrywek zgłosili się zawodnicy z Wierzbicy, Stawian, Umianowic, oraz koalicja graczy z miejscowości Kije i Kokot. Pierwszy etap rozgrywek odbył się w drugiej połowie lipca. Wówczas zespoły wylosowały przeciwników i rozegrały spotkania na wyznaczonych gminnych boiskach.SONY DSCEliminacje okazały się pomyślne dla drużyn z Umianowic i Włoszczowic. Zawodnicy ze Stawian mieli jeszcze więcej szczęścia, bo na wstępie wylosowali „dziką kartę”. Wszystkie trzy zespoły spotkały się w finale, który rozegrano w niedzielę, 13 sierpnia na boisku w Umianowicach.
SONY DSC

Piłkarze LZS rozegrali mecze systemem „każdy z każdym” i trzeba przyznać, że każde z tych spotkań było bardzo wyrównane. Na początek gospodarze zmierzyli się z mocną drużyną z Włoszczowic.
SONY DSC
Wygrali wynikiem 4-3. Rozgrzani zawodnicy drużyny przegranej, po krótkiej przerwie ponownie wyszli na boisko, tym razem aby zmierzyć się z graczami ze Stawian. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.
SONY DSC
W trzecim meczu znów na boisko wyszli gospodarze. Tym razem umianowicki LZS od początku trzymał przewagę nad zmęczonymi już nieco piłkarzami LZS Stawiany. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1, który dał gospodarzom zwycięstwo w turnieju. Bilans bramkowy drużyn określił także, iż to Włoszczowice zajęły drugie miejsce, przed zawodnikami ze Stawian.
SONY DSC

Ostatnie spotkanie obejrzał m.in. zastępca wójta gminy Grzegorz Gawlik, który przyjechał specjalnie, by wręczyć puchar zwycięzcom oraz dodatkowe nagrody dla wyróżniających się zawodników.

SONY DSC Jeśli już o nich mowa, to organizatorzy i sędzia najlepszym zawodnikiem wybrali Krystiana Lechowskiego, a najskuteczniejszym goalkeeperem okrzyknięto Damiana Ryka – obydwaj ze zwycięskiej drużyny. SONY DSCDekoracji uczestników dokonali wspólnie zastępca wójta gminy Kije Grzegorz Gawlik wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Kije Grzegorzem Woźniczko, który był równocześnie organizatorem turnieju.

KL

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com