Tragiczny w skutkach wypadek w Kostkach Małych

0

Przerażająco wyglądają zdjęcia z miejsca wypadku, do którego doszło z soboty na niedzielę w Kostkach Małych (gm. Busko-Zdrój). Na drodze wojewódzkiej relacji Pińczów – Busko.


Kilkanaście minut po północy służby ratownicze otrzymały informację o zdarzeniu na drodze z udziałem samochodu osobowego marki BMW 530. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej, policja i załoga karetki pogotowia, jednak, jak się późnej okazało było już za późno, aby komukolwiek pomóc.

Jak relacjonuje mł. asp. Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju z nieustalonych przyczyn, na łuku drogi samochód osobowy wypadł z trasy, uderzył w dwa kolejne drzewa po czym dachował. Kierowca nie przeżył tego zdarzenia.

-Nie wiemy jeszcze co było powodem takiej sytuacji. Policja bada okoliczności zdarzenia. W trakcie czynności sprawdzone zostanie, czy kierowca był trzeźwy w trakcie prowadzenia pojazdu – powiedział nam oficer prasowy buskich policjantów.

Za kierownicą czarnego BMW 530 siedział 43-letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

-Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu terenu wokół wraku pojazdu, w celu zlokalizowania innych osób mogących ewentualnie uczestniczyć w wypadku- powiedział kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.

Strażacy postawili także pojazd na koła i za pomocą narzędzi hydraulicznych dostali się do komory bagażnika, aby odłączyć akumulator, co ze względu na stan pojazdu nie było łatwe. Auto było pogniecione tak bardzo, że z miejsca zdarzenia odjechało na lawecie, rzec można w częściach.

KL

Fot: KP PSP Busko-Zdrój oraz KPP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz