To już potwierdzone! Widuchowa ma dwóch burmistrzów!

0

Nie jednego, ale dwóch! Mieszkańcy Widuchowy (gm. Busko-Zdrój) mogą być dumni, bo z ich wsi wywodzi się nie jeden burmistrz ale…dwóch! I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obydwaj panowie będą przez najbliższe pięć lat zasiadać na wysokim urzędniczym stanowisku. To niemożliwe?
Jeden z nich to oczywiście burmistrz Waldemar Sikora, który uzyskał prawie 53 procentowe poparcie wyborców gminy Busko-Zdrój. Drugim burmistrzem wywodzącym się z Widuchowy jest Piotr Irla. Jednakże nie będzie on zastępcą swojego krajana, tak jak mogłoby się wydawać w pierwszym momencie. On również obejmie urząd „głównego” burmistrza, tyle że w… Rawie Mazowieckiej (powiat rawski, woj. łódzkie).

Pan Piotr Irla ma 53 lata i już od ponad ćwierć wieku mieszka w Rawie. Stało się tak, nie inaczej, jak przez miłość. Właśnie stamtąd pochodzi małżonka widuchowianina, z którą ten poznał się gdy studiowali w Kielcach. Piotr Irla ma bogate doświadczenie w samorządzie, bowiem od 2002 roku piastował funkcję radnego tamtejszej Rady Miasta i jednocześnie pracował w starostwie powiatowym. W drugiej turze wyborów pokonał dotychczasowego burmistrza Dariusza Misztala ponad 12 % przewagą głosów (56% do 44%).

Skoro tak rzeczy stoją, to śmiało można nazwać Widuchowę ośrodkiem samorządności…. czasudowodnić, że to nie przypadek…

/kl/  fot. archiwum prywatne

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com