TIR w rowie. Droga częściowo zablokowana (aktualizacja)

0

Od godzin porannych trwa akcja wydobywania TIR-a, który wjechał do rowu na drodze krajowej „73”relacji Busko-Stopnica. Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski, rzecznik KPP w Busku-Zdroju droga jest częściowo zablokowana.

Do zdarzenia doszło  w nocy ze środy na czwartek (15-16 marca).

Po wydobyciu

       Po wydobyciu

– Informacje otrzymaliśmy kilka minut po północy.  Samochód ciężarowy (scania) z naczepą,  jadąc od strony Kielc w kierunku Stopnicy na skrzyżowaniu z ulicą Łagiewnicką (koło lecznicy) z nieznanych nam na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał do rowu – relacjonuje rzecznik. Samochód częściowo zawiesił się na barierze. Na czas wyciągania tego pojazdu z rowu wprowadzono tam ruch wahadłowy – dodaje.

Po wydobyciu

        Po wydobyciu

Kierujący to 54-letni mężczyzna, który z całego zdarzenia wyszedł bez szwanku. Jak informuje rzecznik, 54-latek został  zatrzymany.  Funkcjonariusze mają podejrzenia, że mógł kierować w stanie nietrzeźwości.

– Będziemy teraz ustalać czy w trakcie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy i wypił potem czy może kierował już pod wpływem alkoholu – zaznacza Tomasz Piwowarski. /M.G/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com