Terminale ułatwią pracę radnym

0

Pierwsza w tym roku sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, odbędzie się z wykorzystaniem nowego sprzętu do głosowania. 15 lutego radni zagłosują z użyciem elektronicznych zestawów.

Sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, wyposażona została w 25 mobilnych terminali z mikrofonami. Korzystać będą z nich radni, prezydium rady, burmistrz oraz goście. To kompleksowe rozwiązanie usprawni obrady sesji oraz pracę radnych i biura rady.
Nowy imienny system głosowania ułatwi zarządzanie wypowiedziami uczestników sesji, pozwala na cyfrową rejestrację dźwięku oraz wizualizację wyników głosowania.

rada_system_glosowania_terminale_tygodnik
Klawiatura terminala dla radnego oprócz przycisków „za” i „przeciw” wyposażona jest w klawisze: „proszę o głos”, „głos priorytetowy”, „rezygnuję z głosu”, „ad vocem”. Klawiatura dla przewodniczącego rady różni się i zawiera m.in. klawisze: „rozpocznij głosowanie”, „rozpocznij debatę”, „dodaj czas”, „zakończ głosowanie”.
Pierwsza sesja odbędzie się z wykorzystaniem tzw. pomocniczego systemu elektronicznego głosowania. Na kolejnych sesjach, po zmianach w zapisach statutowych Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, radni nie będą już głosować przez podniesienie ręki.
EHR

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com