Telefon odzyskany i przekazany w urodziny

0

Pińczowscy kryminalni odzyskali zagubiony telefon komórkowy, który przywłaszczył sobie 55-letni mieszkaniec Pińczowa. Za takie zachowanie kodeks karny przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.
Pod koniec sierpnia 34-letni mężczyzna wysiadając z samochodu na osiedlowym parkingu zagubił swój telefon komórkowy warty 1000 zł. Urządzenie nie było w żaden sposób zabezpieczone, a samodzielne poszukiwania nie dały oczekiwanego rezultatu. Podejrzewając, że telefon został przez kogoś odnaleziony i przywłaszczony jego właściciel zawiadomił o tym Policję.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAKryminalni zweryfikowali wszelkie informacje i potwierdzili fakt użytkowania telefonu. Ustalili też kto go znalazł i nie dopełnił obowiązku oddania rzeczy właścicielowi lub organom, które zrobiłyby to za niego. Był to 55-letni mężczyzna, który przyznał się do przywłaszczenia znalezionego przedmiotu. Zdawał on sobie sprawę z ciążącego na nim obowiązku zwrotu znaleziska jednak tego nie uczynił. Telefon pomogli odzyskać policjanci, a przypadek chciał, że zwrócili go właścicielowi dokładnie w dniu jego urodzin.

Pokrzywdzony dostał więc prezent urodzinowy, a znalazca za swoje prawdopodobnie celowe zaniechanie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do jednego roku pozbawienia wolności.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com