Takich turniejów nie brakuje w buskiej szkółce Football Academy

0

Blisko 200 młodych adeptów piłki nożnej, niezliczona ilość pięknych bramek, fantastyczne akcje, profesjonalni sędziowie, a przede wszystkim pełno niezapomnianych  wrażeń – tak w skrócie przedstawia się bilans tegorocznego turnieju „Powitanie  Lata 2018”, od lat organizowanego przez buską szkółkę Football Academy. Honorowy patronat nad wydarzeniem już po raz drugi objął Waldemar Sikora – burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Tym razem najmłodsi miłośnicy piłki nożnej zawładnęli buskim MOSiR – 10 czerwca. W niedzielnych rozgrywkach, oprócz grup z buskiej akademii rywalizowały również dość liczne drużyny z Football Academy ze Stopnicy oraz Pińczowa. Jak poinformował nas Piotr Zawadziński – jeden z  trenerów szkółki Football Academy w Busku-Zdroju, każda z pięciu grup przybyłych na turniej, rozegrała po dziesięć meczów.

Football academy turniej busko (28)

– Football Academy to coś więcej niż nauka gry w piłkę nożną. Oferujemy młodym piłkarzom trening przez zabawę oraz edukację przez sport. Ubiegła niedziela była bardzo aktywna, a sportowa atmosfera rozgrzała kibiców na buskim stadionie aż do czerwoności.10 czerwca byliśmy świadkami bardzo dobrej gry zawodników. Nie ukrywam jednak, że z roku na rok przy organizacji każdego turnieju uczymy się na błędach. Dlatego mogę  powiedzieć, że dziś jesteśmy coraz lepsi. Nie zawsze nam się wszystko udaje, ale ważne, że idziemy w dobrym kierunkupowiedział Piotr Zawadziński.

Z kolei Katarzyna Adamczyk- Kulczycka – również  trener FA podkreśliła, że  młodzi piłkarze spisali się doskonale. Oprócz współzawodnictwa, kibicowali również swoim kolegom.

Na zakończenie turnieju, każdy z zawodników odebrał z rąk Waldemara Sikory – burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Mariana Ragana – dyrektora BOSiR, pamiątkowe medale.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny w ramach prowadzonej akademii futbolu na terenie Buska, a i całego powiatu,  zorganizowano kolejną edycję  turnieju. Z jednej strony jest to duża rywalizacja i współzawodnictwo, ale z drugiej – to wspaniała zabawa. Widziałem końcówkę meczów finałowych. Mam nadzieję, że w perspektywie czasu to wasze dzieci będą zasilać nasze lokalne kluby, a nawet kluby reprezentacji Polskizwrócił się do rodziców uczestników turnieju burmistrz, deklarując pomoc i wsparcie finansowe przy najbliższych tego typu imprezach.

Football academy turniej busko (63)

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie i wsparcie m.in. burmistrzowi, dyrektorowi Raganowi za wspaniale przygotowany obiekt , dzieciom za wspaniałą grę , gościom, trenerom Football Academy, a w szczególności: Rafałowi Kulczyckiemu, Katarzynie Adamczyk-Kulczyckiej, Wiesławowi Francuzowi, Jackowi Ćwikowi oraz Tomaszowi Kopackiemu – za świetną organizację i przeprowadzenie turnieju, wszystkim rodzicom, opiekunom za obecność, sędziom i opiece medycznej za pomoc. Dziękujemy Hurtowni KiM za wspieranie nas wodą mineralną oraz firmie Maxfarbex  za piękne stroje meczowe.

Przypominamy, że do szkółki może zapisać się każdy chętny zawodnik oraz sympatyk futbolu bez względu na umiejętności. Obecnie w buskiej szkółce trenuje ponad 150 dzieci, podzielonych na grupę starszych w wieku od 8 do 12 lat (zajęcia 90 minut) i młodszych od 5 do 7 lat (zajęcia 60 minut). M.G.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com