Tak się kończy wspólna biesiada…

0

Wczoraj wieczorem, 1 sierpnia, mieszkaniec Buska Zdroju wraz z koleżankami udał się na dancing do uzdrowiskowej części miasta. Tam 43-latek z Buska poznał 57-letniego mężczyznę , który przebywał na kuracji w jednym z sanatoriów.

– W trakcie biesiady nowo poznany mężczyzna był w stanie mocnego upojenia alkoholowego. 43 latek postanowił odprowadzić znajomego do sanatorium, w którym przebywa. Po dotarciu na miejsce i pożegnaniu się z 43 latkiem, poszkodowany mężczyzna zorientował się, że zginął mu portfel wraz z pieniędzmi – informuje mł. asp. Justyna Konopka z KPP w Busku-Zdroju.

Kuracjusz o zdarzeniu powiadomił policję. Mundurowi ustalili sprawcę kradzieży i zatrzymali podejrzanego, choć ten na początku nie przyznawał się do zarzuconego mu czynu.

– Policjanci znaleźli przy 43- latku plik pieniędzy, które usiłował schować w skarpecie. Były to skradzione banknoty. Sprawca wskazał również miejsce, gdzie porzucił portfel 57- letniego znajomego. Była to studzienka kanalizacyjna na terenie miasta – relacjonuje policjantka z Buska.

Sprawca kradzieży w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty kradzieży.

E.T.

Udostępnij.

Dodaj komentarz