Szykuje się rowerowy weekend

0

Już za kilka dni, w sobotę 2 czerwca na kazimierskich drogach zapanują rowery. To właśnie w Kazimierzy Wielkiej zakończy się II etap XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Walk mjr Hubala”.
Trasa tego etapu liczy aż 127,70 km, a rozpoczyna się w Skarżysku – Kamiennej. O godzinie 9.45, z północnych rubieży regionu świętokrzyskiego wyruszą uczestnicy wyścigu, by ok. godz. 13.00 zatrzymać się w okolicach kazimierskiego ratusza. Po drodze kolarze odwiedzą Kielce, Morawicę, Pińczów, Skalbmierz i wiele innych mniejszych miejscowości.
Po zakończeniu II etapu wyścigu peleton wyruszy do Buska-Zdroju, gdzie również zaplanowano konkurencje.
Dwie godziny później kazimierzanie, zainspirowani międzynarodowym wyścigiem sami wsiądą na rowery. O godzinie 15.00 bowiem, sprzed kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszy w trasę IV Dekanalna Majówka Rowerowa. Rowerzyści przejadą przez Wojciechów do Kazimierzy Małej, gdzie odpoczną i pomodlą się w miejscowym kościele. Następnie, przez Cło, Stradlice, Lolin i Plechówkę dotrą do Gorzkowa. Tutaj także zaplanowano krótką modlitwę.
Meta majówki to Ośrodek Integracji Wiejskiej w Plechowie, gdzie odbędzie się… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. Czasopismo dostępne w kioskach i punktach sprzedażowych prasy.  

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com