Szlakiem Buskich Sołectw – Nowy Folwark, Kameduły, Las Winiarski

0

Jest takie miejsce na mapie gminy Busko-Zdrój, gdzie małe urokliwe miejscowości toną w zieleni lasów, a pola i zagajniki przecinają liczne ścieżki rowerowe. Chętnie przybywają tutaj turyści, a nowe domy rosną, jak grzyby po deszczu. Te miejscowości to Nowy Folwark, Kameduły i Las Winiarski.

 Nowy Folwark
W miejscowości liczącej 73 posesje mieszka ok. 350 mieszkańców.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasza wieś stale się rozbudowuje, chętnie osiedlają się tu młodzi ludzie, przybywa dzieci stąd nasze najbliższe plany. Zamierzamy za środki z funduszu sołeckiego za rok miniony doposażyć plac zabaw, a także zakupić urządzenie na siłownię zewnętrzną. Wszystko po to, by rodzic wraz z dzieckiem mógł miło spędzić czas na placu zabaw” – mówi Anna Słowak, sołtys Nowego Folwarku.

Pani Ania jest… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Kameduły

W Kamedułach od lat 12 gospodarzy Bogusława Wach. Energiczna i żywiołowa gospodyni doprowadziła do zrealizowania kilku ważnych zadań, choć stanowczo informuje, że gdyby nie pomoc gospodarza gminy Busko-Zdrój, wiele by nie zdziałała.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wieś liczy 37 numerów, mieszka tu ok. 170 mieszkańców.
„Jak na tak niewielką miejscowość mamy tu sporo dzieci, które nie mogą się doczekać na budowę placu zabaw, gdzie mogłyby aktywnie spędzać wolny czas. Mamy bardzo ładną i dobrze wyposażoną świetlicę, mieszkańcy często spotykają się tutaj na rodzinnych uroczystościach i okolicznościowych imprezach” – mówi pani Bogusia.
Przez mijające cztery lata, przy wsparciu z funduszu sołeckiego, w Kamedułach udało się zrealizować… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Las Winiarski

Michał Bonarski – gospodarz Lasu Winiarskiego, jest najmłodszym sołtysem w gminie. Ma 32 lata, a pełnioną funkcję objął w styczniu 2017 roku. Jest aktywny i mocno zaangażowany w sprawy dotyczącego jego miejscowości. „Staram się na bieżąco zgłaszać wszystkie problemy i potrzeby mieszkańców, a te są różne, od załatania dziur w drodze gruntowej po budowę poboczy na zakrętach, co jest w naszym przypadku wyjątkowo ważne, gdyż po naszych drogach codziennie przejeżdża wielu rowerzystów” – mówi Michał Bonarski.
Właśnie z uwagi na turystykę rowerową w miejscowości wybudowano altanę rekreacyjną, w której… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com