Szkoła w Opatowcu również hojnie wsparła akcję Jurka Owsiaka

0

5031,07 złotych – tyle zebrali w swoich kolorowych puszkach uczniowie oraz druhowie z buskiej Drużyny Harcerskiej działający przy Szkole Podstawowej w Opatowcu. A to wszystko na rzecz „wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

Przypomnijmy, że to właśnie 14 stycznia 2018 roku w całej Polsce odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariuszkami były Gabriela Włosowicz i Paulina Pietrzyk z klasy VII, natomiast 14 Buską Drużynę Harcerską działającą przy Szkole Podstawowej w Opatowcu reprezentowali: Julia Jachna, Jakub Kłos, Nikola Wróbel, Klaudia Marzec, Michał Kowalczyk. Pomagali także: Krystian Zieliński, Kacper Czosnek, Kacper Gabiga, Karolina Idziak, Nicola Kłos, Karolina Grudzień, Dawid Majka, Klaudia Krawiec, Tomasz Kaczmarczyk, Amelia Dybała, Maja Cugowska, Natalia Wróbel, Zuzia Porada, Eryk Porada, Kacper Cugowski, Magdalena Niedźwiedź, Karolina Krzak, Krzysztof Kozieł, Julia Kaczmarczyk.

Opatowiec_orkiestra_2

– W naszej szkole też zadźwięczała wesoła nowina. Wszyscy razem dzieliliśmy się  „czerwonymi serduszkami” i zbieraliśmy datki do puszek.  Kolorowe puszki wolontariuszy szybko się zapełniały, bo wszyscy wiedzieli, że to szczytny cel – powiedziała nam pani Małgorzata Żydowska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu.

Jak dodaje pani Małgorzata Żydowska,  rekordzistkami nie tylko w szkole w Opatowcu, ale także w Kazimierskim Sztabie WOŚP okazały się Gabrysia Włosowicz, która zebrała kwotę  1495,90 zł i Paulinka Pietrzyk, której puszka zawierała 1358,30 zł.

– To cudowny dar serca od ludzi, których w tę mroźną niedzielę nasi wolontariusze spotkali w różnych miejscach na terenie naszej gminy – podkreśla pani Małgorzata. M.G.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com