Sześcioro zatrzymanych po pobiciu

0

Stopniccy policjanci w niedzielę zatrzymali sześć osób podejrzewanych o pobicie dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, w okolicy jednej ze stacji paliw w gminie Stopnica. Cztery osoby wstępnie przyznały się do winy, dwie nie przyznają się. Zatrzymani to 18 – latka i pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Zdarzenie miało miejsce w gminie Stopnica, w okolicy jednej ze stacji paliw. W nocy z soboty na niedzielę do dwóch mieszkańców gminy Stopnica, podeszła sześcioosobowa gromadka młodych osób. Pomiędzy dwoma mężczyznami, a grupą, doszło wymiany zdań. W jej wyniku 23 i 26 – latek zostali zaatakowani przez napastników. Zaatakowani mężczyźni byli uderzani rękami i kopani po całym ciele. W wyniku odniesionych obrażeń, obaj zostali przewiezieni do szpitala. Tam się okazało, że 26 – latek ma złamaną rękę. Więcej szczęścia miał młodszy z poszkodowanych, który doznał ogólnych potłuczeń. Wezwani przez pokrzywdzonych policjanci, zabezpieczyli na miejscu zdarzenia zebrane ślady oraz rozpytali świadków zajścia.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonych oraz poczynionych ustaleń, śledczy wytypowali osoby mogące mieć związek z pobiciem. W niedzielny poranek funkcjonariusze dotarli do dwóch osób podejrzewanych o pobicie. Była to 18 – latka i jej o rok starszy kolega. Po południu w policyjnym areszcie zatrzymano pozostałe cztery osoby, mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat. Śledczy przedstawili wszystkim zarzut pobicia. Cztery osoby przyznały się wstępnie do winy, dwie nie przyznają się.

Za udział w pobiciu grozi nawet do 3 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP
Źródło:KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz