Szczypiorniak w wiślickiej podstawówce

0

O tym, że dzieci już na początku szkoły podstawowej powinny poznać i polubić sport, mówi się od dawna. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, za pomocą programu, który skierowało do szkół w regionie, chce zrealizować to założenie. Dziecięca Piłka Ręczna, to projekt, w którym udział bierze także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy. Dzięki niemu dzieci nie tylko poznają zasady tej dyscypliny, ale również mają okazję współzawodniczyć z innymi szkołami. Wprowadzeniem do sportowej rywalizacji i realizacją projektu w tej szkole zajmują się nauczycielki – Monika Szaruga i Anna Kaleta.

18191343_1538444096201844_1235334966_n
We wtorek 25 kwietnia, uczniowie klas trzecich ZS-P wzięli udział w zmaganiach turniejowych, które odbyły się w Bejscach. O miano najlepszej drużyny oprócz ZS-P w Wiślicy walczyli młodzi sportowcy ze szkół podstawowych w Kazimierzy Wielkiej, Czarnocie, Opatowie, Skalbmierzu, Nowym Korczynie oraz gospodarze z Bejsc.
szczypiorniaki_przywitanie

– Ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na trzecim miejscu. Gra toczyła się w przyjaznej i miłej atmosferze zgodnie z duchem fary play. Było ogromnie dużo emocji, ale tylko pozytywnych.
szczypiorniaki_puchar
Naszych zawodników dopingowały urocze cheeleaderki, ich koleżanki z klasy- poinformowała nas Monika Szaruga, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com