Sypnęli mandatami, zabrali „prawka” – policyjny weekend w powiecie buskim.

0

W miniony weekend policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy zatrzymali trzy prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Dwa z zatrzymanych dokumentów miały związek z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych właśnie  miejscach mieszkańcy zgłosili, że dochodzi do przekraczania prędkości. W Wiślicy policjanci weryfikujący zagrożenie dotyczące grupowania się osób małoletnich, ukarali mężczyznę używającego nieprzyzwoitych słów.

Pierwszy przypadek policja odnotowała w piątek 24 marca. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego weryfikowali zgłoszenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w okolicach Siesławic. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość peugeota i okazało się, że pojazd porusza się z prędkością 102 km/h w miejscu ograniczenia do „pięćdziesiątki”. Za kierownicą osobówki siedziała 19 – latka. Za przekroczenie prędkości o 52 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na trzy miesiące.

Z kolei w Broninie, na drodze krajowej nr 73 również naniesiono zgłoszenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Wczoraj policjanci z buskiej drogówki, pełniący służbę w tej miejscowości zauważyli kierującego hondą, którego szybkość zdawała się być zbyt duża. Stróże prawa dokonali pomiaru. W miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, również 19 – latek poruszał się z szybkością 123 km/h. Za przekroczenie prędkości o 73 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. To już kolejne prawo jazdy zatrzymane w tej miejscowości dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Wiślicy, w nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci weryfikowali zgłoszenie dotyczące grupowania się osób małoletnich. Kiedy pojechali na miejsce zgłoszone przez lokalną społeczność, zastali grupę czterech osób rozpalających grill. W związku z tym, że jeden z mężczyzn używał słów nieprzyzwoitych został ukarany mandatem.

Jak widać na powyższych przykładach, każdy może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wystarczy skorzystać z instrumentu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna w Internecie.

Opracowanie przy współpracy z  KPP w Busku-Zdroju 

Udostępnij.

Dodaj komentarz