„Święto Truskawki” w Ruczynowie

0

Lokalne wydarzenie „Święto Truskawki”, które odbyło się 9 lipca br. w Ruczynowie obfitowało w wiele atrakcji. „Truskawkowy blok artystyczny” przygotowali młodzi artyści pod opieką Iwony Kąkol. Widzowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tego smacznego owocu, a za ciekawy występ młodzież została obdarowana słodkościami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ruczynowa.
truskawka

Zespół KAPS, który zdobył I miejsce w tegorocznym festiwalu „Scena Dla Ciebie 2017” w Kielcach zaprezentował prawdziwy popis wokalno-instrumentalny.
Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami: „Kocham Cię Truskawko”, „Pokoloruj mnie”, „Nie ma jak rodzina”. W ramach pikniku odbył się również konkurs na potrawę z truskawkami, w którym udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z Widuchowej, Słabkowic, Kotek, Kołaczkowic i Ruczynowa. Jury oceniało przede wszystkim walory smakowe, a także estetykę potraw i jej prezentację. Wyłonienie zwycięzcy było nie lada problemem, stąd decyzja komisji konkursowej by nagrodzić wszystkie koła.

Świeto-ruczynów2Podczas imprezy zaprezentowała się grupa taneczna Polish Hard Dance Team. Młodzi tancerze z Tucząp przedstawili nowoczesny jumpstyle dance. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a maluchy próbowały naśladować styl zwycięzców „Talent Buski” roku 2015 i 2016.
Świeto-ruczynów1
Organizatorami „Święta Truskawki” byli: Sołtys, Rada Sołecka wsi Ruczynów, Koło Gospodyń Wiejskich w Ruczynowie oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

AS

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com