Staś ma wielu przyjaciół – Mistrzowie Futsalu zagrali z „misją”

0

 

Szereg drużyn, stowarzyszeń i firm, a także drużyn sportowych wsparło małego Stasia Walkiewicza i jego rodzinę w walce z mukowiscydozą – nieuleczalną chorobą, na którą zapadł chłopiec. Jednak pośród tych wielu gorących serc są trzy, które grzeją najmocniej – to Łukasz Biały, Grzegorz Toboła i Kasjan Rogal. To właśnie z ich inicjatywy w sobotę, 3 lutego odbył się turniej Mistrzów Futsalu, który oprócz tego, że był wspaniałym sportowym świętem w Pińczowie, to jeszcze niósł ze sobą szczytny cel – pomoc czteroletniemu chłopcu z Ponidzia.

Osiem drużyn, a mianowicie: Eko-Dom Pińczów, Maxfarbex  Busko-Zdrój, Elmar Jędrzejów, Futsal Team Busko, Adecco Futsal Warszawa, viGO!Quickpack Jędrzejów, 5.Batalion Dowodzenia Kraków i Domex Pińczów – wzięło udział w drugiej edycji tej sportowej rywalizacji futsalowej na parkiecie hali Powiatowego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pińczowie.

W pierwszej fazie rozgrywek teamy zmierzyły się w dwóch grupach. System meczów „każdy z każdym” pozwolił wyłonić po dwie najlepsze drużyny, które spotkały się następnie w meczach półfinałowych.

Mnóstwo sportowych emocji oprócz zawodników z wysokiej futsalowej półki przyniósł także mecz Organizatorzy vs. Media & sponsorzy, który rozegrano przed półfinałami. Na boisku spotkały się dwie drużyny. I my mieliśmy w tej kwestii „odegraliśmy” swą rolę. Nasze dziennikarki wystąpiły tym razem w roli piłkarek – amatorek, rzecz jasna. Spotkanie zakończyło się zasłużonym remisem (1:1). Bramki strzelali dla drużyny Media&sponsorzy – Łukasz Niebudek z portalu pinczow.com (po asyście naszej dziennikarki) oraz burmistrz Włodzimierz Badurak, który zagrał w drużynie organizatorów.

W przerwach pomiędzy meczami odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców. Do wylicytowania były m.in. karnety na pińczowskie siłownie, voucher na walentynkowy pobyt z kolacją w hotelu, deska snowboardowa, koszulki sportowe z podpisami gwiazd piłki nożnej, czy siatkówki oraz wiele innych gadżetów sportowych.

Pieniądze przekazały także drużyny, które brały udział w zmaganiach, a do puszek przy wejściu do POKSTiR mogli wrzucać je również kibice podążający na rozgrywki.

Wracając do turnieju – w pierwszym meczu półfinałowym, bratobójczą walkę z Eko-Domem wygrał 3:2 Domex Pińczów. Drugi mecz wygrał Maxfarbex, pokonując Elmar Jędrzejów 5:2. Ale to, co działo się w meczu finałowym, te emocje, które towarzyszyły zawodnikom i publiczności – tego nie da opisać się słowami. Maxfarbex będący od początku faworytem turnieju przeważa nad przeciwnikiem aż 4:1 i właśnie wtedy, nie mający nic do stracenia Domex postanawia zagrać bramkarzem w polu i strzela dwie bramki pod rząd. Chwile później Maxfarbex popełnia piąty faul skutkujący rzutem karnym. Zespół z Pińczowa wykorzystuje okazję, a potem w rzutach karnych nie ma sobie równych i takim sposobem zostaje MISTRZEM FUTSALU tego turnieju.

Nic dziwnego, że to Adrian Zyguła z Domexu został okrzyknięty najlepszym bramkarzem. Sędziowie ( Karol Maj oraz Huber Zięba) wybrali tez najlepszego zawodnika. Został nim Michał Koczanowski z Elmaru Jędrzejów.

Dochód z turnieju charytatywnego (ponad 8 tysięcy złotych – dokładna kwota nie jest jeszcze znana w dniu wydruku gazety) w całości zostanie przekazany na leki i rehabilitację Stasia Walkiewicza.

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły akcję, również Klubowi Twórczego Rodzica, czy Przedszkolu „Świetlik”, które włączyły się w organizację turnieju.

-Wszyscy razem stworzyliście wspaniały klimat, widowisko i pomogliście nam po raz kolejny uwierzyć, ze warto walczyć zawsze i do samego końca! Więc walczymy dalej, a Wam życzymy wszystkiego co najlepsze – napisała na profilu społecznościowym, pani Karolina Walkiewicz, mama chorego Stasia. /in/

 

PIŃCZÓW Intro II Edycja Mistrzowie Futsalu Gramy dla STASIA,  Kamil Kosela

Przedstawiamy również fragmenty meczu Organizatorzy vs. Media & sponsorzy, 

Udostępnij.

Dodaj komentarz