Stanowczo przeciwko inwestycji

0

O tym, że władze buskiego magistratu planują przeprowadzić gruntowny remont Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, informowaliśmy już w maju 2016 roku. Dziś temat modernizacji miejscowego domu kultury powraca… A wszystko to za sprawą Stowarzyszenia „Młode Busko”, które protestując „wyraża głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec irracjonalnej inwestycji gminnej…”.

Sala widowiskowa na 500 osób, kameralna sala kinowa, miejsce dla szkoły muzycznej, scena letnia – to tylko niektóre z podstawowych rzeczy, które jak informuje Tomasz Mierzwa – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, wpisują sięw projekt przebudowy Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Jak dodaje burmistrz, wizualnie może dzisiejszy obiekt dobrze wygląda, ale ma on już swoje lata.

konferencja młode busko (1)

– Wiele elementów jest w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego tak ważny jest remont. Chcemy m.in. poprawić oświetlenie, akustykę, ogólnie wszystkie urządzenia sceniczne. Dodatkowo chcemy zwiększyć salę widowiskową, wydzielić salę kinową i poprawić komfort widzów dzięki zamontowaniu klimatyzacji. Przy okazji wyremontujemy pomieszczenie dla szkoły muzycznej. Chcemy, aby nasz dom kultury komponował się również z hotelem, który znajduje się naprzeciwko. Mamy taką możliwość więc to robimy – tłumaczy Tomasz Mierzwa.

W związku z inwestycją, 7 lipca przed budynkiem BSCK, Stowarzyszenie „Młode Busko” zorganizowało konferencję prasową, w której udział wzięli: Łukasz Szumilas – prezes stowarzyszenia, Kamil Oliwkiewicz – sekretarz oraz Patryk Leszczyński – rzecznik prasowy organizacji. Przedstawili oni swoje stanowisko w sprawie gminnego projektu, uważając, że „remont już wyremontowanego budynku jest marnotrawstwem pieniędzy publicznych”.

konferencja młode busko (2)

– Koszt ponownej rozbudowy BSCK gmina szacuje na 17 milionów złotych.  Chcielibyśmy wpłynąć na władze miasta,  żeby się zastanowiły i pomyślały,  czy nie warto za te pieniądze zrobić w Busku amfiteatru z prawdziwego zdarzenia.  Żeby w Busku mogły odbywać się wydarzenia kulturalne przez duże K i duże W. Nasz pomysł w postaci budowy amfiteatru ma taki plus, że będziemy mogli ściągać do miasta gwiazdy dużego formatu. My jesteśmy ambitni,  patrzymy na Busko jako na kurort, który może się rozwijać i konkurować z największymi kurortami w Polsce i dbać o turystów i kuracjuszy. Apelujemy, żeby w Busku powstał amfiteatr z prawdziwego zdarzenia, na 3 tysiące miejsc – informuje prezes stowarzyszenia.

– My zaproponowaliśmy burmistrzowi pomysł budowy…więcej a papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia (18 lipca)

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com