Stadnina w Michałowie na milionowym minusie

0

Tak złego wyniku finansowego Stadnina Koni w Michałowie nie miała od lat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 2018 rok skończył się dla Spółki stratą sięgającą około 1 mln zł. Czy stadninie grozi utrata płynności finansowej?

Przez wiele lat stadnina w Michałowie była prawdziwą perełką na mapie nie tylko regionu ale także Polski. Państwowa spółka przynosiła zyski nawet do 2 mln zł rocznie. Konie z tutejszej stadniny osiągały na aukcjach ogromne kwoty rzędu miliona euro za sztukę. Stadnina co roku sprzedawała ich ponad 80 koni. No właśnie, sprzedawała… Od czasu kiedy trzy lata temu minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel odwołał wieloletniego prezesa Jerzego Białoboka sytuacja w stadninie zaczęła się zmieniać. Na gorsze. Doszło do tego, że w roku ubiegłym sprzedano tylko 50 koni. Przełożyło się to oczywiście na wynik finansowy spółki. Pierwszy raz od lat zakończyła rok na minusie. Nieoficjalnie mówi się o stracie w kwocie rzędu miliona złotych.

Jesteśmy na etapie przygotowań do sprawozdania rocznego, po jego sporządzeniu będziemy mogli podać dokładne informacje odnośnie sytuacji finansowej spółki. Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że ubiegły rok zakończyliśmy stratą. Dodam jednak, że nie ma zagrożenia utarty płynności finansowej – mówi Monika Słowik, która od września pełni obowiązki prezesa Stadniny Koni w Michałowie.

Jaką władze spółki mają receptę na poprawę sytuacji finansowej stadniny?

Więcej w dzisiejszym wydaniu “Tygodniku Ponidzia”

Udostępnij.

Dodaj komentarz