Sprawcy kradzieży zatrzymani na gorącym uczynku

0

W piątkowy poranek para złodziei dokonała kradzieży w co najmniej 4 pińczowskich sklepach. Jeszcze tego samego dnia 25-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna wpadli w ręce pińczowskich i kieleckich policjantów z Oddziału Prewencji Policji. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Już wczesnym rankiem dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Kobieta i mężczyzna w zuchwały sposób wynieśli z jednego z samoobsługowych sklepów środki czystości, kosmetyki i słodycze. Niedługo potem pracownicy innego sklepu zgłosili podobną kradzież. Policjanci szybko powiązali oba przypadki i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zatrzymali sprawców zupełnie zaskoczonych w kolejnym sklepie, w którym prawdopodobnie również dokonaliby kradzieży. Jak się bowiem okazało, para tego dnia okradła co najmniej 4 sklepy z towaru o łącznej kwocie ponad 2200 zł.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mieszkańcy powiatu kieleckiego wykorzystując dzień targowy liczyli zapewne na łatwy łup, nie spodziewając się tak szybkiego zatrzymania. Gdyby nie to straty pińczowskich sklepach byłyby zapewne jeszcze większe. Do takich przypuszczeń skłania „bogata kartoteka” wcześniejszych dokonań, zwłaszcza mężczyzny, który był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa popełnione na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zatrzymani 29 –latek i 25-latka przyznali się do stawianych im zarzutów, a po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz