Sprawca wypadku został aresztowany na 3 miesiące

0

Decyzją sądu na okres 3 miesięcy został aresztowany 25 –latek, podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Cudzynowice w powiecie kazimierskim. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów na miejscu zginęła 63 –latka, a 4 osoby trafiły do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 25- latka wykazało, że miał on w sowim organizmie ponad 2 promile alkoholu.84-67496
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miniony poniedziałek przed godziną 15 w miejscowości Cudzynowice na drodze wojewódzkiej nr 768. Wtedy to, na łuku drogi 25 –letni, kierujący pojazdem marki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się z jadącym z przeciwka 67 –latkiem, który kierował osobowym renaultem. Wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zdarzenia zmarła 61 –letnia pasażerka francuskiego auta. Natomiast do szpitala trafili obaj kierujący, 31 –letni pasażer BMW oraz 33 –letnia pasażerka renaulta.
84-67498

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej przeprowadzili szereg czynności mających na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów tego wypadku. Mundurowi między innymi przebadali 25 –latka na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu.

84-67497

Dziś podejrzewany o spowodowanie wypadku drogowego został doprowadzony do sądu w Kazimierzy Wielkiej. Jego decyzją 25 –latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o trzeźwość i rozsądek podczas kierowania pojazdami! Pamiętajmy, że każdy z nas odpowiada za bezpieczeństwo na drodze. Gdy widzimy kierującego, który może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu powiadommy o tym fakcie policjantów. Jeśli jest to możliwe nie pozwólmy wsiąść za kierownice pijanej osobie. Nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Opr. DJ
Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej
Zdjęcie: KPP oraz PSP w Kazimierzy Wielkiej

Udostępnij.

Dodaj komentarz