Sportowe podsumowanie na koniec roku szkolnego

0

sportowe_podsumowanie_2Ostatnie dni w szkole, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy, spędziły na sportowo. Zanim dzieciaki wybrały się po świadectwa, podsumowały VIII Europejski Tydzień Sportu.

Ponieważ tematem przewodnim imprezy były popularne obecnie Smerfy, zorganizowane w tym dniu widowisko sportowe utrzymane zostało w klimacie „Smerfnej wioski”. A dzieci, tak jak te niebieskie stworki, radośnie wędrowały po całym placu rekreacyjnym nieopodal szkoły, gdzie odbywała się zabawa.

-Celem tego  dnia było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej, dlatego dużym zainteresowaniem cieszyło się bicie rekordów na  dystansie przejechanym na rowerkach stacjonarnych, pokonywanie kilometrów w Nordic Walking, czy ćwiczenia ratownicze w ramach pierwszej pomocy poinformowała Nina Gawrońska, nauczycielka zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w ZS-P.

W trakcie zabawy swoje pięć minut mieli uczniowie klas  IVb i VIa, którzy zaprezentowali się w tańcu jaskiniowców. Do akcji włączyli się rodzice dzieci przedszkolnych wystawiając „Kaczkę dziwaczkę”. Był także test wiedzy o niebieskich postaciach z bajki, aerobik z rodzicami w rytm smerfnych hitów, farbowanie włosów w pracowni smerfa Malarza i smakołyki z kuchni smerfa Łasucha. Dużo emocji sprawiły też rozgrywki sportowe: rodzice kontra dzieci. To były niezwykle aktywne ostatnie chwile w szkole.

sportowe_podsumowanie_3

sportowe_podsumowanie_1

-Do zorganizowania imprezy przyczyniło się wiele osób, dzięki którym przez kilka godzin dzieci oddawały się sportowym uciechom. Wsparł nas wójt Stanisław Krzak, a także Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Nad całością imprezy czuwała policja, 2. Buska Drużyna Ratownicza oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Kobylnik i Łatanicpowiedziała nam Agnieszka Cerazy.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com