Spłonęła stodoła w powiecie buskim

0

15 maja w miejscowości Sułkowice (gm. Solec-Zdrój) doszło do pożaru stodoły. W miejscu wydarzenia  we wtorkowy ranek czym prędzej pojawili się strażacy. Oprócz jednostki zawodowej z Buska, do akcji przystąpili też ochotnicy z Solca-Zdroju.

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu Państwowej Straży Pożarnej, kierujący działaniami ratowniczymi w wyniku rozpoznania ustalił, że pożarem objęty jest cały budynek stodoły drewnianej krytej eternitem- relacjonuje  kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.

Zaraz po tym jak strażacy zabezpieczyli miejsce pożaru natychmiast przystąpili do działań gaśniczych. Mimo to ogień strawił już znaczną część obiektu i zniszczył go do tego stopnia, że niezbędna była natychmiastowa rozbiórka pozostałej konstrukcji. To również, przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego wykonali strażacy, jednocześnie używając wody w dogaszaniu pożarowych pozostałości.

Na szczęście w tym wydarzeniu nie odnotowano poszkodowanych. Nie wliczając oczywiście szkód finansowych gospodarza. Warto podkreślić, że częściowemu spaleniu uległy bowiem maszyny rolnicze, w tym m.in. traktor znajdujący się wewnątrz drewnianego budynku.

/k/

Udostępnij.

Dodaj komentarz