Śpiewem i modlitwą

0

Mieszkańcy Gminy Bejsce należycie uczcili setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gminne obchody tego święta miały aż trzy odsłony, a pierwszą zorganizowało Publiczne Gimnazjum Samorządowe w Czyżowicach. W niedzielę 4 listopada uczniowie i nauczyciele w patriotycznym klimacie pożegnali się z lokalną społecznością, w której żyli kilkanaście lat. Niepodległościowa akademia była więc tym bardziej wzruszająca.

DSCN1504
Kolejna odsłona rocznicowych obchodów miała miejsce w piątek 9 listopada. W godzinach popołudniowych w Klubie Seniora w Zbeltowicach zebrali się mieszkańcy całej gminy. Organizacje, stowarzyszenia, harcerze, uczniowie, zespoły muzyczne – wszystkim przyświecał jeden cel – wspólne śpiewanie dla Niepodległej, a towarzyszył im wójt Gminy Bejsce Józef Zuwała i pracownicy urzędu.

DSCN1505
Ukoronowaniem bejskiego świętowania Niepodległości były uroczystości niedzielne zainicjowane wspólnym śpiewaniem Hymnu Państwowego w miejscowym kościele parafialnym. W samo południe mieszkańcy całej gminy włączyli się w ogólnopolskie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i była to bardzo wzruszająca i podniosła chwila. Więcej w papierowym wydaniu “TP”.
DSCN1516

J.S.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com