Spieszyła się do domu – straciła prawo jazdy

1

W sobotę patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 59-latkę, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 62 km/h. W wyniku takiego zachowania kobieta straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Droga wojewódzka W-767 prowadząca z Pińczowa do Buska – Zdroju jest dość ruchliwa i niestety zbyt często dochodzi na niej do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Ich przyczyną najczęściej jest nadmierna prędkość rozwijana przez kierowców, zwłaszcza na prostych odcinkach drogi. Jednym z takich miejsc jest zabudowana część Bogucic. Dlatego też kierowcy obserwują częstą obecność w tym miejscu policjantów, którzy eliminują niewłaściwe zachowania tych, którzy zdecydują się złamać przepisy kodeksu drogowego.

1

Tak było również w sobotę, kiedy przez punkt pomiaru prędkości przejeżdżała osobowym Audi kobieta w wieku 59 lat. Urządzenie pomiarowe wskazało prędkość 112 km/h, a więc o 62 więcej niż dopuszczały przepisy. Kierująca tłumaczyła się, że spieszyła się do domu. Jednak czy taka prędkość sprawiła, że znalazła się tam szybciej? W tym przypadku na pewno nie. Mało tego jadąc z taką prędkością przez obszar zabudowany, gdzie panuje duży ruch pojazdów, a po drodze poruszają się dodatkowo osoby piesze, łatwo mogła doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Kobieta za swój czyn została ukarana grzywną i punktami karnymi. Policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali też jej prawo jazdy, które otrzymała 27 lat temu.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

1 komentarz

  1. Amatorow szybkiej jazdy zapraszam na droge łączącą Wuduchową ze Skadlą. Tutaj nie ma ogranuczen nawet w terenie zabudowanym gdzie są piesi i dzieci. Wypadków tez było kilka.
    Ale o ograniczenie szybkosci nikt się nie pokusił.
    Tutaj są rozwijane szybkosci aut przy ktorych nie rozrozniamy nawet marki samochodow.

Dodaj komentarz