Śmiertelny wypadek w gminie Kije. Samochód osobowy potrącił motorowerzystę

0

Do tragicznego w skutku wypadku doszło dziś przed godziną 18.00 na drodze wojewódzkiej relacji Pińczów-Morawica. Na skrzyżowaniu w Umianowicach, młody kierowca samochodu osobowego potrącił motorowerzystę, a potem sam zatrzymał się na pobliskim drzewie.

Z relacji mieszkańców wynika, że samochód osobowy marki mazda uderzył w skuter, który skręcał z drogi wojewódzkiej, w drogę powiatową prowadzącą do wsi. W tym samym czasie kierowca osobówki wykonywał manewr wyprzedzania. Pojazdy się zderzyły. Skuter oraz pasażer jednośladu znaleźli się kilkadziesiąt metrów dalej. Natomiast mazda uderzyła w pobliskie drzewo.

Kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący samochodem osobowym i jego pasażerka trafili do szpitala.

Technicy zabezpieczają miejsce zdarzenia i czekają na przyjazd prokuratora. Utrudnienia potrwają jeszcze ok. 2 godzin. Droga w kierunku Kielc jest nieprzejezdna. Kierowcy powinni w tym czasie kierować się  się na Jędrzejów lub Chmielnik, aby z Pinczowa dotrzeć do stolicy województwa.

/k/

Udostępnij.

Dodaj komentarz